W naszym serwisie internetowym są wykorzystywane pliki cookies.
advert
WSHE ponownie w krajowej czołówce. Ogłoszenie wyników Rankingu Szkół Wyższych 2012 Perspektyw i Rzeczpospolitej

WSHE ponownie w krajowej czołówce. Ogłoszenie wyników Rankingu Szkół Wyższych 2012 Perspektyw i Rzeczpospolitej

Przedstawiciele najlepszych polskich uczelni wzięli wczoraj udział w uroczystym ogłoszeniu wyników Rankingu Szkół Wyższych 2012 Perspektyw i Rzeczpospolitej. W połączonym Rankingu niepublicznych uczelni licencjackich i państwowych wyższych szkół zawodowych, WSHE w Zamościu zajęła prestiżowe PIĄTE MIEJSCE.

Najlepszym uczelniom pogratulował prof. Jacek Guliński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. W imieniu minister Barbary Kudryckiej i własnym podziękował także twórcom rankingu, którzy tworzą go od 13 lat i budują w środowisku akademickim duże oczekiwania, napięcie, emocje.
– To trzynasty Ranking Szkół Wyższych i pięćdziesiąty ranking edukacyjny przygotowany przez nas – podkreślił Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. – Tej pracy zawsze towarzyszy ogromny stres, mamy bowiem świadomość, że ranking jest szeroko komentowany w środowisku akademickim. Naszym nadrzędnym celem jest budowanie kultury jakości w polskich uczelniach.

- Ranking Szkół Wyższych jest inicjatywą niezwykle ważną nie tylko dlatego, że przed uczelniami stoją kolosalne wyzwania, ale również z tego względu, że toczy się debata na temat stanu szkolnictwa wyższego w Polsce, która jest zdominowana przez głosy bardzo krytyczne – powiedział prof. Michał Kleiber, prezes PAN i przewodniczący Kapituły Rankingu. – Myślę, że ten ranking dostarczy ważny materiał do tego, żeby nie rezygnując z krytyki, która zawsze jest potrzebna, pokazał dużo dobrych rzeczy w naszych uczelniach. W opinii Kapituły, może trochę nieskromnej, ten ranking jest najbardziej rozbudowanym rankingiem tego typu na świecie. Nikt inny nie pokusił się o to, żeby uwzględniać tak wiele i tak wszechstronnych kryteriów.

Nad przygotowaniem rankingu czuwała Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, prezesa Polskiej Akademii Nauk, w skład której weszli: prof. Marek Safjan, sędzia Trybunału Europejskiego w Luksemburgu, honorowy przewodniczący Kapituły, prof. Marek Rocki, senator RP, przewodniczący Państwowej Komisji Akredytacyjnej, prof. Franciszek Ziejka, przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Zabytków Krakowa, b. rektor UJ, prof. Bogusław Smólski , b. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, prof. Tadeusz Tołłoczko, b. rektor Akademii Medycznej w Warszawie, dr Alicja Adamczak – prezes Urzędu Patentowego RP, dr Jan Krzysztof Frąckowiak, dyrektor Biura PolSCA w Brukseli, Włodzimierz Kiciński, b. prezes Nordea Bank Polska, Bartosz Marczuk, z-ca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej oraz Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, b. prezes PAP.

Źródło: ranking.perspektywy.pl

Ranking Niepublicznych Uczelni Licencjackich i PWSZ-ów

advert